Obawy związane ze studiowaniem w Australii.

Nr 1 W Australii jest drogo.

Jeśli cena australijskiej kawy nie wyzwala w Tobie pozytywnych emocji, pomyśl o tym, że Australia ma jeden z najwyższych standardów życia na świecie. Oznacza to, że ​​Australijczycy cieszą się bardzo stabilną gospodarką, szerokim dostępem do usług socjalnych oraz licznymi możliwościami osobistymi i zawodowymi. Z jednej więc strony ceny są wysokie w porównaniu z Polską, z drugiej strony wysokość wynagrodzeń (w tym stawka minimalna) i kwota wolna od podatku znacznie przekraczają polskie standardy. Dzięki temu też praca w niepełnym wymiarze godzin jest bardzo kuszącą okazją dla studentów. Dodatkowo większość kampusów oferuje stypendia regionalne i naukowe dla studentów zagranicznych, aby pomóc im w finansowaniu studiów. Warto też wiedzieć, jakie są różnice w kosztach życia pomiędzy poszczególnymi miastami i regionami. Przykładowo Sydney jest najdroższym do życia miastem w Australii , ale już Adelaide jest bardzo przystępnym miastem dla studenckiego budżetu.

Nr 2 Australia nie ma historii.

Kto powiedział, że na historię muszą składać się zabytkowe budynki i niekończąca się ilość dat? Historia Australii sięga wstecz 40.000-70.000 lat i zaczyna się od barwnej opowieści o rytuałach, kulturze, muzyce i sztuce aborygeńskiej, życiu w zgodzie z naturą. W XVII i XVIII wieku, w historii tego kraju pojawiają się pierwsze daty związane z „odkryciem” zamieszkałej wcześniej przez Aborygenów Australii, określanym też jako okres kolonizacji i okupacji. Wydarzenia z tego okresu składają się na burzliwą i pełną emocji opowieść, która niestety do dziś dzieli Australijczyków. Historyczne zabytki Australii to nie tylko Opera w Sydney, ale pełne mistycyzmu Uluru, czy sztuka naskalna sprzed 20.000 lat w Kakadu National Park.

Nr 3 Brak WiFi.

Będąc w Australii, z pewnością zdasz sobie sprawę, że WiFi nie wydaje się być tutaj priorytetem. Poza dużymi miastami Twój telefon również może nie mieć zasięgu, a tempo działania internetu może powodować u Ciebie reakcje nerwowe. Nie licz też na bezpłatne WiFi w każdej kawiarni czy restauracji. Sprawdź którą z sieci rekomendują lokalni mieszkańcy żeby znaleźć dla siebie optymalne połączenie, ale skorzystaj też z szansy odłączenia się od sieci i zanurzenia w niepowtarzalnej jakości realu. Australia znana jest z nieskończonych możliwości atrakcyjnego spędzania czasu i przyjaznych mieszkańców – skorzystaj z szansy poszukiwania niezapomnianych przygód i wspomnień.

Nr 4 Zabójcze zwierzęta Australii.

Możliwość zobaczenia zwierząt Australii (zwłaszcza w ich naturalnym środowisku) może być jednym z najciekawszych doświadczeń w trakcie Twojego pobytu w tym kraju. W zależności od regionu, możesz zobaczyć z bliska kangury, wallabies, koale, dzikie wielbłądy, emu i wiele innych. Australia jest też domem dla mniej przyjaznych zwierząt takich jak węże i pająki, dingo, krokodyle, rekiny i meduzy. Mieszkając w dużych miastach i kąpiąc się na plażach z siatką na rekiny, większości z tych zwierząt nigdy nie zobaczysz. Zwłaszcza, że niektóre zwierzęta występują tylko w określonych miejscach w Australii (jak na przykład krokodyle czy kazuary). Warto jednak stawić czoło własnym lękom i doświadczyć unikalnej australijskiej przyrody, której nie ma nigdzie indziej na świecie, jednocześnie korzystając z lokalnych zaleceń, ostrzeżeń i znaków.

Nr 5 Olbrzymie odległości.

Kiedy w Europie wskakujesz w samolot, to po 3 godzinach lotu jesteś w innym kraju, otoczony ludźmi mówiącymi w innym języku. W Australii po 3 godzinach lotu jesteś… nadal w Australii. Jednak począwszy od wielu kilometrów wybrzeża Pacyfiku, po nierówny teren Outbacku, zaśnieżoną górę Kościuszki, czy Tasmanię, w Australii odnajdziesz cały przekrój różnych stref klimatycznych i różnorodnych krajobrazów, wszystko czekające na odkrycie i oferujące atrakcyjne możliwości aktywnego spędzania czasu. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na podróż poza granice kraju, będziesz miał łatwy dostęp do Nowej Zelandii i Azji. Niedrogie połączenia lotnicze zachęcają do zwiedzania.

ZAMÓW AUSTRALIJSKI INFORMATOR EDUKACYJNY

BIEŻĄCE PROMOCJE

    Najnowsze wpisy

    Dołącz do ponad 500.000 osób wybierających każdego roku naukę w Australii!

    Zainwestuj w swoją przyszłość – wybierz Australię!